برگزاری جلسه شورای هماهنگی پژوهشکده توسعه صنایع شیمیایی ایران

۱۳ اسفند ۱۴۰۱ | ۱۰:۰۳ کد : ۵۴۶۱۲ تاپ خبر
برگزاری جلسه شورای هماهنگی پژوهشکده توسعه صنایع شیمیایی ایران

  به گزارش روابط عمومی پژوهشکده توسعه صنایع شیمیایی ایران، نخستین جلسه "شورای هماهنگی پژوهشکده توسعه صنایع شیمیایی ایران" روز یکشنبه 1401/12/07پس از تغییر مدیریت، با حضور سرکار خانم دکتر نجمه یزدانفر سرپرست محترم پژوهشکده و اعضای محترم هیات علمی، مدیران و کارشناسان برگزار شد.

     در این نشست صمیمانه ابتدا خانم دکتر یزدانفر با قرائت آیاتی از قرآن، به بیان کلی اهداف و برنامه های خود در مسیر تعالی سازمانی پژوهشکده در راستای تحقق اهداف والای انقلاب اسلامی و عمل به منویات رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب، به ویژه پیشرفت روز افزون علمی و اقتصادی ایران عزیز اسلامی پرداختند. ایشان حفظ استقلال و عزت پژوهشکده و ارتقای آن به "پژوهشگاه" را از مهم ترین اهداف خود و همچنین رییس محترم جهاد دانشگاهی بر شمردند. مشاور رییس جهاد دانشگاهی در امور بانوان، تجاری سازی یافته های پژوهشی و انجام خدمات تخصصی را از نقاط قوت پژوهشکده معرفی نموده و بازرگانی محصولات تخصصی و همچنین مدیریت امور پژوهشی و تقویت روابط عمومی را از نیازهای اساسی این مجموعه بیان کردند. وی شفافیت مالی، اجرای عدالت سازمانی، پیگیری طرح های پژوهشی کلان و فناورانه، ارزیابی عملکرد پرسنل، ارتقای جایگاه شغلی و پرداخت مطالبات، تقویت شورای علمی پژوهشکده، ایجاد کارگروه های مشورتی و انتصابات بر مبنای توانمندی و شایسته سالاری را از دیگر برنامه های خود معرفی کردند.

     در ادامه نقطه نظرات و پیشنهادات همکاران جهت تقویت جایگاه فعلی پژوهشکده به تفصیل بیان شد. توجه به سند چشم انداز استراتژی پژوهشکده در افق 1404، لزوم همکاری مشترک گروه های پژوهشی و مراکز خدمات تخصصی، بهره مندی پرسنل از سیستم تشویق، توجه به توانمندی و رشد نیروهای جوان، ارتقای جایگاه آموزش و فعالیت های آموزشی، استفاده از نظرات نیروهای باسابقه و خرد جمعی، انتصاب مدیران به صورت دوره ای و جانشین پروری، توسعه گروه ها و مراکز با پرسنل موجود، توجه به امور رفاهی پرسنل، ارتباط قوی با دفتر مرکزی جهاد دانشگاهی و عضویت اعضای هیات علمی در کارگروه های تخصصی، مدیریت بهینه فضاهای فیزیکی در مجتمع تحقیقاتی، توجه به رویالیتی گروه های پژوهشی و مراکز خدمات تخصصی و ایجاد درآمد پایدار از مهم ترین نظرات حاضرین در این جلسه بود.

     در خاتمه خانم دکتر یزدانفر ضمن تشکر از بیان دیدگاه های حاضرین در جلسه اظهار امیدواری کردند که انشاالله به یاری خداوند متعال و با همکاری و تعامل جدی همه اعضای پژوهشکده می توان این برنامه ها را اجرایی کرد و به موفقیت های بیشتر در مسیر توسعه این پژوهشکده دست یافت. 


نظر شما :