بازتاب دستاوردهای "پژوهشکده توسعه صنایع شیمیایی جهاددانشگاهی" هم زمان با دهه مبارک فجر در برنامه زنده رادیویی رهیافت

۳۰ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۳:۱۷ کد : ۵۴۰۸۶ تاپ خبر
بازتاب دستاوردهای "پژوهشکده توسعه صنایع شیمیایی جهاددانشگاهی" هم زمان با دهه مبارک فجر در برنامه زنده رادیویی رهیافت

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده توسعه صنایع شیمیایی جهاددانشگاهی، هم زمان با ایام الله مبارک دهه فجر و چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند ایران اسلامی، دستاوردهای قریب به سه دهه فعالیت پژوهشکده توسعه صنایع شیمیایی در تاریخ 19 بهمن 1401 در برنامه زنده "رهیافت" از صدا و سیمای استان البرز به روی آنتن رفت. آقای دکتر عباس بایگان در این برنامه ضمن معرفی نخستین پژوهشکده جهاد دانشگاهی به تشریح فعالیت های شاخص در حوزه پژوهش های کاربردی، تولید محصولات فناورانه، ارایه خدمات تخصصی آزمایشگاهی و فنی مهندسی و همچنین انتشار نتایج تحقیقات در قالب آموزش های تخصصی و  چاپ نشریات علمی پرداخت.

     ایشان در این نشست علمی، فعالیت شرکت های فناور و دانش بنیان موفق در استان البرز را مورد بحث و ارزیابی قرار داد و با اشاره به ثبت حدود یکصد شرکت فناور و دانش بنیان در پارک علم و فناوری البرز، مجتمع تحقیقاتی جهاد دانشگاهی را نقطه قوت و نگین افتخار عرصه علم و فناوری در استان البرز معرفی نمودند.   

     عضو هیات علمی جهاد دانشگاهی، نیروی انسانی شرکت های دانش بنیان و مجموعه های فناور را به عنوان مهم ترین دارایی های هر سازمان برشمرد و شناسایی و جذب نخبگان جوان را از مهم ترین برنامه های راهبردی این پژوهشکده معرفی کرد. وی با اشاره به نزدیکی استان البرز و تهران و رقابت شرکت های دانش بنیان در این دو استان، آینده خوبی را برای گسترش فعالیت های مجموعه های دانش بنیان در استان البرز متصور شد.

     وی با معرفی مرکز آنالیز شیمیایی جهاد دانشگاهی به عنوان مجموعه آزمایشگاهی مرجع و معتمد در استان البرز، رمز موفقیت محصولات دانش بنیان را ارزیابی های دقیق توسط آزمایشگاه های تخصصی بیان کرد و حضور این مجموعه های نظارتی را در کنار شرکت های دانش بنیان از ضرورت های توسعه و افزایش کیفیت کالاهای ایرانی برشمرد.

     در این گفتگو محصولات فناورانه و دانش بنیان پژوهشکده توسعه صنایع شیمیایی جهاددانشگاهی، با هدف بومی سازی و قطع وابستگی های خارجی در صنایع بالادستی و پایین دستی صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، صنایع شوینده و بهداشتی، صنایع غذایی، دارویی و مواد موثره گیاهی، مدیریت و ممیزی آب و انرژی معرفی شد.

     آقای دکتر بایگان، در پایان این پژوهشکده را یک مجموعه کامل تحقیقاتی و تولیدی فناورانه با بهره مندی اعضای هیات علمی جوان و نخبه، پژوهشگران و کارشناسان متعهد و تیم پشتیبانی و اداری منسجم معرفی کرد و مهم ترین ویژگی این مجموعه را اعتماد و توجه به توانمندی جوانان و انعطاف پذیری و انجام پروژه ها در مقیاس های مختلف بیان کرد.


( ۱ )

نظر شما :