نشست مشترک "پژوهشکده توسعه صنایع شیمیایی جهاددانشگاهی" و شرکت های دانش بنیان استان البرز با مدیران شرکت فولاد مبارکه اصفهان

۳۰ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۳:۰۸ کد : ۵۴۰۸۵ تاپ خبر

   به گزارش روابط عمومی پژوهشکده توسعه صنایع شیمیایی جهاد دانشگاهی، نشست مشترک پژوهشکده ها و واحدهای فنی مهندسی جهاد دانشگاهی و برخی از شرکت های دانش بنیان استان البرز با مدیران حوزه های پشتیبانی و خرید شرکت فولاد مبارکه اصفهان در تاریخ 18 بهمن 1401 با میزبانی پارک علم و فناوری البرز برگزار شد.

    در این نشست مدیران برنامه ریزی خرید، بومی سازی و ساخت داخل شرکت فولاد مبارکه اصفهان با اشاره به ریسک پذیری استفاده از قطعات و مواد مصرفی داخلی و رویکرد جدی این شرکت به بومی سازی از سال 1380 اشاره کردند در حال حاضر 94 درصد از نیازهازی شرکت فولاد مبارکه اصفهان از منابع داخلی و فقط 6 درصد از منابع خارجی تامین می شود.

     در ادامه شرکت پشتیبانی و توسعه فناوری و نوآوری فولاد مبارکه اصفهان برای سرمایه گذاری خطر پذیر جهت شناسایی و حمایت از کسب و کارهای جدید، مشارکت و سرمایه گذاری در شرکت های تولیدی و زیست بوم نوآوری معرفی شد.

     آقای دکتر عباس بایگان نماینده پژوهشکده توسعه صنایع شیمیایی در این نشست، با معرفی توانمندی های تخصصی این پژوهشکده، تامین نیازهای شرکت را در زمینه تولید و تامین مواد شیمیایی مصرفی، کاتالیست ها، انجام آزمایش های تخصصی و شیمیایی، تولید مواد ضد خوردگی، ممیزی و مدیریت مصرف آب و انرژی و آب شیرین کن های خورشیدی به تفصیل بیان کرد.       

     در خاتمه مدیران شرکت فولاد مبارکه اصفهان ضمن دعوت از پژوهشکده جهت انجام بازدید از قسمت های مختلف شرکت، اظهار امیدواری کردند که این پژوهشکده می تواند یکی از مجموعه های دانش بنیان جهت تامین نیازهای این شرکت و برخوردار از حمایت های سرمایه گذاری جهت توسعه فناوری و نوآوری در این صنعت باشد. 


نظر شما :